Domů

Novinky

«<1 - 2 - 3 - 4 - 5>»

Šťastný a veselý

..22. 12. 2012 | … děkujeme vám za všecku tu podporu a za to, že vás ještě vůbec zajímáme. Přejeme hezký Vánoce a dobrej rok 2013. Svatej Vendelíne žehnej vám/nám…

Poslední cesta

..28. 11. 2012 | … vyprovodili sme část našeho letošního potěru na poslední cestu. Jako dycky do Předslavi... Mlsný huby se těšej, ale ani webmajstrovi neni do řeči...

Háro dolů

..15. 11. 2012 | … zas se vokázal strejda K. (předtim viz zprávička z 18.4.) a holky musely do pozoru a shodit hára. Jako kdysi na vojně nebo (máničky) za socíku… jedna po druhej… ať se vidí kdo je tady pánem… Mašinka vrněla, ovčák tradičně vopatroval nožky... Začlo se před druhou a do tmy byly holky potupený…

Sloužíme na zámku

..1. 11. 2012 |

… mladýho vod Betynky (vo jeho narození sme tady psali 3.3.) sme neska prodali na zámek do Nalžov. Zámeckej pán si na jaře pořídil stádečko ovcí, aby správce nemusel v parku furt sekat trávu a ten se zrovna povohlížel po beranovi... Je to poprvé, co kluk vod nás skončí jinde než v salámu, doufejme, že nám tám neuřízne vostudu. Tož mladej, tak na vlhkou a na tvrdej ;-)

Ale fuj, webmajstr! (pozn. ředitele)

Vzpomínky na Afriku

..21. 10. 2012 |

… jak se blíží konec sezóny, tak se zasejc vokázali naší brontosauří (naposled tů byli z jara – viz zprávička z 1.1.12). Nebylo jich zrovna moc (8, skoro samí klucí), ale nějaký to trní se vyřezalo. A vařilo se pro ně levou zadní. Na jídeláku byla tentokrát z pomazánek budapešťská (tvaroh, olej, sladká paprika, zavařená kapie, sůl, kečup) a česneková (tvaroh, česnek, majonéza, sůl, pepř, pažitka) a jako hlavní chod tykev po florentsku (ovčák tam ale místo dýně prdnul cuketu). Tradiční program (práce, chleba a hry) zpestřila výroba vúdú panenek a Honza vzpomínající na své toulky Afrikou.

Pár Slepičákovej fotek z mobilu uvidíte tady.

Nezvyklý bylo, že chyběl Martin. Ten k nám brontíky přived a neměl zatím žádnej absenc.  Jenže se zrovna zabydluje v Dánsku - v rodišti pohádkáře Kristiána, kde se ženou stráví nějakej čas. Uznáte, že po něm nemůžem chtí,t aby si jen tak myrniks týrniks vodskočil na víkend do Těchonic ;-)

Budiž světlo

..29. 8. 2012 | … pan K. na drahach strávil noc (část) s ovčákem. K večeru se přihasil, vybalil nádobíčko a do dvou do rána k sobě lákal můry. Jak jinak než na světlo. Normálka nakop malou centrálu a svítil a svítil a svítil... a taky ještě... svítil. Můry přílítaly jako divý, usazovaly se na nataženej (nasvícenej) zácloně a strejda Ivan si zapisoval, kerá je kerá. Dyž to zrovínka neveděl, tak šup s ní do krabičky s kyanidem nebo co to bylo za sajrajt a takle pořád dokola. Přitom zvládnul klábosit s ovčákem, vyzpovídat (po telefonu) kumpána, kerej tou dobou chytal někde na Moravě, uvařit polívku (z pytliku, ble, řikal ovčák), kafíčko, dát lahváče (kozel, ke všemu ještě teplej, ble, řikal ovčák, ale aby neurazil, tak ho pil taky)... I takhle se daj trávit letní večery ;-)

S drbáním je konec

..24. 7. 2012 | … ovčák neska našel na drahách zhaslou Asaf. Proč si smrtka vybírá dycky ty nejvoblíbenější holky, sakra… OtylkaBertička (víc najdete starejch zprávičkách ze 4.6.08, resp. 26.1.09)... Asaf vždycky přišla a dožadovala se drbání na hlavě. Ouplně nevodbytně, dokud nedosáhla svýho a teď... jenom voči pro pláč, škoda mluvit...
Nesmutní jenom Vavácí, ale i Liberec aka Doubnerovic holky.

Táborová čumenda

..13. 7. 2012 |

… na draha se přijeli podívat i táborníci ze Zbyslavi (na kolech; pozn. webmajstra - Ovčák se divil, že i ty nejmenčí měli vodpružený vidlice a tak. Bláhově si myslel, že to bude tábor cyklistickej, ale vyvedli ho z vomylu, že "normálka, běžnej standard". Ovčák je sto let za vopicema). Tábor pořádá DDM z Prahy 6 a jezdí sem, panečku, už šestatřicet let.

Ovčák zeširoka rozprávěl, vedoucí poslouchali ani nedutali, ale děcka to neba. Dyž jim holky zobaly z ruky (tvrdej chleba), jó to bylo jiný... nebo dyž je proháněli po drahách... nebo dyž se šli podívat jak se vy… kadil malej táborník…, ale jinak nuda, nuda, šeď, šeď. S dětma to ovčák zkrátka neumí. Bude muset povinně na školení, strejda ;-)

Čumenda tentokrát hardcore

..10. 7. 2012 | … návštěvou draha poctily dvě mladý maminy. Sebou neměly jenom děti, ale vytáhly i svý chlápky, ze kerejch se na konci vyklubali pořadatelé plánickýho festíku Lampa v háji (v sobotu už desátej ročník) a krosoveři (Entropie).
Sluníčko svítilo, ovčák kecal, návštěva poslouchala… všický náramně spokojený ;-)

Noví capartí "on the road"

..13. 5. 2012 | … přeložená byla i malá vod Senomilky (vo jejím narození se tů psalo 1.1.), kerá posílí „četu“  pod Zelenou horu a ještě taky prcková vod Shauna (vo jejím narození se tů psalo 13.1.). Ta, jako svatební dar, to bere do Kasejovic s mezipřistáním na poště.

«<1 - 2 - 3 - 4 - 5>»