Domů

O nás

Naše poslání

VAVÁKY oživují venkov pomocí konkrétních aktivit v konkrétním místě. Přispíváme k uchovávání místního dědictví, vytváříme příležitosti pro rozhodování místních lidí o záležitostech obce, snažíme se rozhýbat společenský a hospodářský život.

Počiny sdružení

Sdružení vzniklo v roce 2001. Od té doby jsme se významně zapsali do života Těchonic:
  • zachraňujeme těchonické dráhy. Po více jak 35 letech se tu zase pase.
  • revitalizujeme těchonickou náves společně s místními lidmi.
  • vracíme do krajiny včely. Na drahách máme na 30 včelstev.
  • vyrábíme a po jarmarcích prodáváme Těchonickou medoládu, originální medovou dobrotu.
  • pomáháme s pořádáním pouťových slavností, které každoročně navštěvuje přes 2.000 lidí. Sdružení je akreditovaným pozemkovým spolkem.

Získali jsme ocenění

Projekt „Šance pro draha“ získal národní cenu European Heritage Awards za rok 2006. Cena je udělována nejzajímavějším projektům občanských iniciativ na záchranu přírodního a kulturního dědictví.
Web sanceprodraha.cz získal zvláštní cenu v soutěži Žihadlo 2008; v kategorii „internetová kampaň“ mu vítězství o 1 bod uniklo. Žihadla jsou udělována nejlepším českým veřejně prospěšným kampaním.
Kontaktní údaje
VAVÁKY, o.s.
Těchonice 33
341 01 Nalžovské Hory

Tel.: 376 382 430
E-mail: vavaky@techonice.cz

IČO: 26541998
DIČ: CZ26541998
Účet: 2700106825/2010
Koreš Jiří Koreš
výkonný ředitel

jiri.kores@techonice.cz
SOU stavební Sušice - elektromechanik
* 1974

Žije a dýchá pro VAVÁKY. Je tu tak trochu „Ferdou mravencem, práce všeho druhu“ (manželka říká, že přesnější je „devět řemesel, desátá bída“) – manažerem, sekretářkou, ovčákem, webmasterem, účetním, fundraiserem, daňovým poradcem, tiskovým mluvčím, trhovcem. Krom toho je otcem čtyř dětí, živnostníkem, ochotníkem, obecním zastupitelem a hasičem. Rád spočine u dobrého jídla, nad zajímavou knihou nebo s dobrou muzikou.
Vysvětlení názvu
Vavák - výraz užitý Petrem Chelčickým pro odlehlou, Bohem zapomenutou obec („díru“, „Zapadákov"); původně staročeské pojmenování ženského pohlavního orgánu.